Als Hanneke en ik gaan wandelen proberen we vaak een park, bos of duingebied te vinden, waar we nog niet geweest zijn. Deze keer was het recreatiegebied Kerkpolder in Den Hoorn, vlakbij Delft.
We parkeerden de auto bij de sportvelden op de Kerkpolderweg en liepen van daar het gebiedje in. Op het eerste gezicht was het wat eentonig met watertjes, veel gras en hier een daar bosjes. Wel met goed aangelegde paden voor wandelaars/fietsers. 
Na een groot grasveld zagen we een smal paadje dat langs een brede sloot liep. Met zo’n honderd meter verder … een verrassend bordje. Vanzelfsprekend waren we geïntrigeerd, zelf af en toe ook met kabouter(huisjes) bezig. Zoals hier en hier beschreven.
Al snel bleek dat het hele pad bewoond is door kabouters, elfen en andere boswezentjes. Heel leuk en met fantasie en smaak aangelegd. Een paar voorbeelden hieronder. Er zijn er nog veel meer; we hebben vast niet alles gezien. Leuk om met kinderen af te speuren, maar ook veel volwassen met een jong hart kunnen er genieten.


De rol van kunstenaars is om ons op een andere – niet rationele, niet wetenschappelijke – manier naar de werkelijkheid te laten kijken. Wat tot inzichten kan leiden die misschien wel veel verder gaan dan al onze wetenschappelijke ontdekkingen. En dat doet deze Andy precies. Wat aansluit bij een boek dat ik lees: De geschiedenis van het denken, filosofie, wetenschap, kunst en cultuur van de oudheid tot nu van André Klukhuhn.

Dames en heren, ik moet u gelijk geven, dit duurt te lang. Wat is er aan de hand? Waar zit de weerstand om gewoon beginnen te vertellen hoe mijn leven zo’n beetje verlopen is? Het ligt er niet aan dat er misschien weinig ‘publiek’ is voor dit verhaal. De familieleden (en enkele anderen), waarvan ik verwacht dat ze het zouden willen lezen, zijn voldoende reden om aan de slag te gaan.